PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=374982}

Niebezpieczne dinozaury

Extreme Dinosaurs
7,3 446
ocen
7,3 10 1 446
Niebezpieczne dinozaury
powrót do forum serialu Niebezpieczne dinozaury

"Gang dinozaurów"? A kto to, u licha, wymyślił?

Na pewno nie panowie odpowiedzialni za emisję tego serialu w Polsce, bo obejrzawszy jako dzieciak sporo jego odcinków, pamiętam doskonale, że lektor tłumaczył tytuł na "Niebezpieczne dinozaury".

Kto wcisnął taki tytuł na FW?

ocenił(a) serial na 4
Der_SpeeDer

Dokładnie, też to pamiętam.
"Niebezpieczne Dinozaury". Na pewno.
Skąd wogóle pomysł na "Gang Dinozaurów", bo ja spotykam się z taką wersją tytułu po raz pierwszy?

ocenił(a) serial na 9
JaszczurXP

o dziwo na wikipedii też jest Gang Dinozaurów. Również za gówniarza to oglądałem i też pamiętam że Niebezpieczne dinozaury to się nazywało

JaszczurXP

To jedna zastanawiająca rzecz - zupełnie znikąd wziął się tutaj ów tytuł "Gang..." i jak dotąd nikt nie umiał powiedzieć, kto go wytrzasnął i skąd.

Inną zagadkową rzeczą jest zamieszczony tu, na FW, opis, który ma się nijak do rzeczywistej fabuły serialu (już pierwsze zdanie "w świecie rządzonym przez inteligentne dinozaury" przekreśla prawdziwość tego opisu i każe podejrzewać, że jego autor nie widział na oczy nawet jednego odcinka).

ocenił(a) serial na 7
Der_SpeeDer

Ja się dziwię, kto w ogóle wcisnął tytuł Niebezpieczne dinozaury do Pozostałych informacji. Bo szukałem po necie i nic nie znalazłem oprócz mało wiarygodnego filmiku na YT z tym tytułem (ale tylko w opisie). A tak nigdzie nie ma informacji, że to nazywało się Niebezpieczne dinozaury. A na Filmwebie tak właśnie działa to wszystko, że żeby coś zostało pozytywnie zweryfikowane, to potrzebne jest wiarygodne źródło.

A co do opisu... Możesz zgłosić ten obecny do usunięcia i napisać własny - nowy - jeżeli masz skądś potwierdzenie co do fabuły.

Freeman47

Ta weryfikacja na FW to zwykła kpina. Nie mogłem przez nią zamieścić jak najbardziej prawdziwego opisu takiego Homeworlda - tylko dlatego, że nie stało za nim żadne źródło, tylko moje własne doświadczenia. Natomiast widzę, że kompletnie bzdurne opisy (ten tutaj to wcale nie jedyny - ten z All Dogs go to Heaven na przykład też roi się od błędów rzeczowych) jakoś się tu pojawiają.

Notabene - raz postanowiłem dołączyć do ich bazy danych Submarine Titans. Mimo że podałem artykuł na Wikipedii, pokazujący, że ta gra istnieje, ktoś mądry inaczej sobie ubzdurał, że i tak jej nie zamieści.

Co się tyczy opisu Extreme Dinosaurs... mógłbym to zrobić na bezczelnego i jako źródło podać napisany (a raczej gruntownie zedytowany) przez samego siebie (tak) artykuł na polskiej Wikipedii. :P

ocenił(a) serial na 7
Der_SpeeDer

Weryfikacja musi być taka a nie inna, bo wer nie jest zobowiązany do obejrzenia filmu/zagrania w grę. A żeby akceptował nowe rzeczy, to musisz podać wiarygodne źródło, inaczej nie zaakceptuje tego "na grób mojej babci" :) Ostatnio na forum ogólnym Filmwebu była rzecz niespotykana (właściwie, to nigdy się z czymś takim nie spotkałem :P), że żona aktora chciała poprawić info o swoim mężu: http://www.filmweb.pl/forum/PORTAL+FILMWEB.PL/Poprawki+w+Bazie+Filmwebu,1776159 ale miała z tym problem, bo nie miała jak wiarygodnie potwierdzić jej wersję.

Co do Submarine Titans. Wikipedia nie jest uwzględniana jako źródło do dodawania nowych tytułów i uzupełniania informacji o nich i też parę razy się o tym przekonałem na początku mojej historii dodawania :P Ale daj takie o linki jako źródło i już możesz być pewny, że ci 'klepną' bez problemu
http://www.gamefaqs.com/pc/250553-submarine-titans/data
http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=255

Opis do Niebezpiecznych Dinusi to właśnie tak zrób! Tak właśnie pisze się opisy do gier/filmów jak dany tytuł nie posiada opisu dystrybutora. Odpowiednio przedrukuj opis z Wikipedia (tu akurat Wiki jest uznawane), bo nie możesz skopiować bezpośrednio, bo to jest uznawane za plagiat. Dodatkowo masz tam jeszcze miejsce na komentarz dodającego, więc możesz go wykorzystać. Ja czasem dodałem coś od siebie przy opisie i z odpowiednim komentarzem zostało to zaakceptowane. Przykład? Ta gra http://www.filmweb.pl/videogame/Advent+Rising-2005-614451 Komentarzem "przekonałem" wera, by klepnął opis i jest - chociaż był dość bogaty i pozmieniany jeśli chodzi o treść w stosunku do źródła, które podawałem czyli http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=2358

ocenił(a) serial na 7
Freeman47

PS "przez samego siebie (tak) artykuł na polskiej Wikipedii" ? samego siebie? :D

Freeman47

Taaaak. Te wypociny na wiki napisałem ja (wcześniej były tam tylko wymienione imiona bohaterów).

ocenił(a) serial na 7
Der_SpeeDer

Czyli musiałeś jakieś źródło mieć, bo jak inaczej by to przyjęli na wiki...?

Możesz napisać i dla Filmwebu, bowiem masz talencior i umiesz operować jęzorem polskim, a szkoda, żeby takie chłopczysko się marnowało na fw :))) Wiele opisów jest takich beznadziejnych, jak nie ze względu na informacje, to przez język i sporo nadaje się do poprawki.

Freeman47

Zdziwisz się - źródła nie miałem żadnego. No, może trochę się podpierałem angielską Wikipedią (na podstawie doświadczeń z dzieciństwa ciężko mi opisać charakterystykę postaci), ale tak to napisałem na żywioł, wcale nie będąc pewnym, czy przyjmą. A przyjęli.

Dzięki za wyrazy uznania, aczkolwiek, póki co, wolę się poświęcać swojej amatorskiej "tfurczości" literackiej :P.

Der_SpeeDer

Raczej tytuł był niebezpieczne dinozaury. Dobrze pamiętam bo kiedyś jak leciało w tv to oglądałem i tam nie było żadnego gangu dinozaurów tylko niebezpieczne dinozaury.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones